2018 » SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 26-28 lutego uczniowie przeżywali swoje duchowe przygotowanie do świąt zmartwychwstania Jezusa – Szkolne Rekolekcje Wielkopostne.  W tym roku poprowadził je ojciec Henryk ze zgromadzenia Ojców Redemptorystów. Przypomniał nam, że Bóg kocha nas, a Jego miłość jest zawsze nowa i świeża.  Zachęcał do nawrócenia, przygotowując do przyjęcia Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty i pojednania. Wskazywał Maryję jako wzór wiary i zaufania Bogu.
     Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w tę swoista formę ewangelizacji. Wystawiali przedstawienia, scenki, dramy i pantomimy, które stały się ilustracją głoszonego słowa Bożego. Cieszył nas  czas modlitwy, radosny śpiew uwielbienia, a najbardziej obecność Jezusa Eucharystycznego podczas Mszy św. odprawianej w murach naszej szkoły. Ufamy, że ten czas łaski przyniesie obfite owoce w życiu naszej szkolnej społeczności.
     Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu rekolekcji. Bóg zapłać.