2019 » REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 11-13 MARCA 2019 r.

Szkolne rekolekcje wielkopostne

W dniach 11- 13 marca społeczność naszej szkoły przeżywała swój czas wsłuchiwania się w głos Pana w czasie szkolnych rekolekcji wielkopostnych. W duchowym przygotowaniu do Świąt Zmartwychwstania Jezusa pomagał ojciec Mirosław ze zgromadzenia  Ojców Redemptorystów . Wyjaśniał słowo Boże, odkrywając przed nami zawartą w nim miłość Boga do nas. Tłumaczył, w jaki sposób dobrze przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania i jak żyć w mocy Bożego Ducha.

W przebieg rekolekcji włączyli się nasi uczniowie, którzy wystawiali przedstawienia, dramy i pantomimy ilustrujące omawiane przez ojca treści ewangeliczne. Swojego wsparcia udzieliła nam młodzież z toruńskiej wspólnoty ProMisja, wystawiając przedstawienia, dzieląc się wiarą,  głosząc świadectwa własnego nawrócenia.  Nasze spotkanie przebiegało w atmosferze radości, modlitwy i wspólnego uwielbienia śpiewem. Zwieńczeniem rekolekcyjnego spotkania była Eucharystia odprawiana w murach naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w sprawnym przeprowadzeniu rekolekcji.  Niech Pan Wam błogosławi. Bóg zapłać.