2019 » DIECEZJALNY KONKURS BIBLIJNY

Diecezjalny Konkurs Biblijny

Dnia 23 marca 2019 r. w Toruniu odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Czytam Pismo Święte”.   W tym roku jego uczestnicy zmagali się z Ewangelią według św. Mateusza. W konkursie brali również udział  uczniowie naszej szkoły.

Mam przyjemność poinformować, że Martyna Boniecka – uczennica klasy 8 b zajęła trzecie miejsce i uzyskała tytuł laureatki Natomiast Aleksander Barański - uczeń klasy 8a został finalistą. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ponad 2 tysiące  uczestników , a odbywał się on w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i diecezjalnym.

Młodym biblistom gratulacje złożyli:  ksiądz biskup Wiesław Śmigiel - ordynariusz naszej diecezji, Maria Mazurkiewicz - Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, ks. dr hab. Tomasz Tułodziecki – biblista z katedry biblistyki wydziału teologicznego UMK, Andrzej Mazur - dyrektor Departamentu Kancelarii Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

My również  życzymy Martynie i Olkowi, aby kontynuowali poznawanie Słowa Bożego i by było ono dla nich źródłem nieustającej wiary i wielkiej radości.