KSM

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY

KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość, chcących pożytecznie i na chwałę Bożą spędzić swój wolny czas działanie, praca, rozrywka w KSM to jeden z jego filarów. Nie może on istnieć bez drugiego, którym jest formacja, osobista praca nad sobą, modlitwa i uczestnictwo w Sakramentach, to nie tylko poważna praca, formacja, działanie, modlitwa. To również miejsce i czas na dobrą zabawę, kulturalną i radosną rozrywkę "bez przegięć". Tutaj młodzież ma możliwość wspólnie organizować swój wolny czas.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodzież między 14 a 30 rokiem życia. Członkowie naszej wspólnoty to młodzież gimnazjalna, licealna oraz akademicka. Nasza wspólnota powstała w 2004 roku, której pierwszym Księdzem Asystentem był ksiądz Piotr Ordon, a prezesem oddziału Aleksandra Śliwińska.. Następnie rolę opiekuna pełnił ksiądz Piotr Kwiatkowski, prezesem była Karolina Mrowińska, a po niej funkcję przejęła Alicja Nowak. Obecnie opiekunem wspólnoty jest ksiądz Adam Lis, a prezesem Agata Kliniewska.  Nasza grupa liczy 18 osób.

Celem naszej organizacji jest wychowanie i edukacja młodzieży w duchu wartości katolickich oraz przygotowanie do podejmowania odpowiedzialnych zadań w dorosłym życiu w społeczeństwie. Na spotkaniach rozmawiamy na różne ciekawe i nurtujące tematy, modlimy się, bawimy i śpiewamy. W parafii nasze działanie można zauważyć podczas Mszy św, adoracji Najświętszego Sakramentu czy innych okolicznościowych czuwaniach oraz podczas sprzedaży kartek świątecznych czy palm wielkanocnych.

Oprócz tego spędzamy razem czas wolny, uprawiając sporty rekreacyjne, przede wszystkim jeżdżąc na wycieczki rowerowe czy spływy kajakowe, wspólnie oglądamy filmy (o różnej tematyce) czy zajadamy się pizzą i lodami. Aby naładować nasze "duchowe baterie" uczestniczymy w rekolekcjach, pielgrzymkach, dniach skupienia oraz Spotkaniach Młodych na Lednicy.

Członkowie wspólnoty to młodzież chcąca pomagać innym i zaangażowana w życie Kościoła. Byliśmy współorganizatorami akcji Szlachetna Paczka, w której pomogliśmy kilkunastu rodzinom z naszej gminy. zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Toruniu, których odwiedziliśmy osobiście spędzając z nimi czas na śpiewie i zabawie.