WYPRAWA DO JABŁONOWA POMORSKIEGO

STOWARZYSZENIA » SZKOLNE KOŁO CARITAS » *** 2019 *** » WYPRAWA DO JABŁONOWA POMORSKIEGO

W sobotni poranek, 8 czerwca 2019 roku członkowie Szkolnego Koła Caritas wyruszyli na wyprawę do Jabłonowa Pomorskiego. Zwieńczeniem rocznej działalności koła była wycieczka pociągiem do sióstr Pasterek, które mają swój dom generalny właśnie w tym miasteczku. Założycielka tego zgromadzenia błogosławiona Maria Teresa Karłowska pragnęła pomagać dziewczętom, które pogubiły się w swojej codzienności, aby mogły odzyskać sens  i godność życia. Zamek w Jabłonowie to nie tylko perełka architektury neogotyku angielskiego, ale także sanktuarium błogosławionej Marii. Mogliśmy więc poznać historię charytatywnej działalności wyjątkowej pasterki, a także złożyć swoje prośby i dziękczynienia w tym miejscu. Siostry obiecały modlitwę w naszych sprawach. My zaś postanowiliśmy się modlić nowenną w intencji powołań to tego zgromadzenia. Zachęcamy do odwiedzin tego uroczego miejsca. Byliśmy, warto!