BIURO PARAFIALNE CZYNNE:PONIEDZIAŁKI, ŚRODY I PIĄTKI PO MSZY WIECZORNEJ 19.00-19.30. UWAGA!!! Godziny pracy biura mogą ulec zmianie, na bieżący tydzień godziny pracy sprawdzamy w ogłoszeniach duszpasterskich wywieszonych w kruchcie lub na stronie Parafii w Internecie.

2020 » SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

        Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

 

W dniach 2-4 marca społeczność naszej szkoły przeżywała swoje rekolekcje wielkopostne.   W tym roku nasze duchowe przygotowania prowadził  ojciec Zdzisław, redemptorysta z Wrocławia. Przypominał nam bezinteresowną miłość Boga. Radził, jak przezwyciężać pokusy. Uczył wytrwałości   w kroczeniu drogą wiary i oddawania swojego życia Jezusowi. 
     Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w tę swoistą formę ewangelizacji. Prezentowali pantomimy i dramy, przedstawiając ważne prawdy życia duchowego. Dzielili się  doświadczeniem obecności Jezusa w swoim życiu. Cieszył nas czas modlitwy, wspólnego śpiewu, a przede wszystkim Eucharystii, która stała się zwieńczeniem naszych duchowych przygotowań do świąt  Zmartwychwstania Jezusa. Ufamy, że ten czas przyniesie dobre duchowe owoce, o czym zapewnia nas Bóg w swoim słowie „...tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa”.  Iz 55,11
 Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam  w sprawnym przeprowadzeniu rekolekcji. Bóg zapłać. 
 
Krzysztof Dębiński