STOWARZYSZENIA » SZKOLNE KOŁO CARITAS » *** 2019 *** » DZIEŃ MISYJNY W SZKOLE

Członkowie Szkolnego Koła Caritas misjonarzami

W tym roku miesiąc październik miał wyjątkowy charakter. Papież Franciszek chciał , aby ten właśnie miesiąc był czasem, w którym każdy chrześcijanin na nowo odkryje w sobie zadanie, które otrzymał wraz ze swoim chrztem. Polega ono na głoszeniu, że Bóg  kocha każdego z nas i dlatego dał nam swojego Syna. Być misjonarzem to przekazywać tę prawdę . To właśnie czynili członkowie Szkolnego Koła Caritas 18 października. Misja wolontariuszy ze SKC polegała na rozdawaniu słodyczy z ciekawostkami o pracy misyjnej poza granicami Polski, a przede wszystkim przygotowaniu zadań, które miały pomóc innym w głoszeniu miłości Bożej. Ogłaszanie tej prawdy  jest źródłem radości dla każdego, kto je przekazuje.