2019 » WAKACYJNY WYPOCZYNEK MINISTRANTÓW

Wakacyjny wypoczynek ministrantów

W dniach 8-13 lipca 2019 roku grupa 15 ministrantów w towarzystwie ks. Michała i trzech opiekunów przeżywała swój wakacyjny wypoczynek w Wąglikowicach. Był to nasz drugi wyjazd na gościnne Kaszuby. Tym razem zabraliśmy ze sobą rowery, aby z tej perspektywy podziwiać piękno tutejszego krajobrazu.  Czas mijał nam szybko, a umilały na go rowerowe eskapady nad jezioro, wieczorne mecze,  zawody w tenisa stołowego, planszówki,  grille oraz wspólne wyprawy. Zwiedzaliśmy dawną  zabudowę kaszubską w skansenie w Wdzydzach. Udaliśmy się do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na niezwykłą lekcję historii.  W Stryszej Budzie wśród ciekawej zabudowy przenieśliśmy się do Paryża, Londynu, Rzymu... w Kaszubskim Parku Miniatur.  Tam też w Parku Gigantów  przebywaliśmy w towarzystwie owadów, mega ryb, monster trucków, a wszystko w  wymiarach XXL. Jednak największą atrakcją były stare samochody i motory.  Zwieńczeniem każdego dnia była codzienna Eucharystia gdyż wiemy, że źródłem prawdziwej radości jest tylko Jezus. Pełni radości, trochę niewyspani wracaliśmy pociągiem do domu. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym wyjazd doszedł do skutku. Naszemu Księdzu Proboszczowi za sfinansowanie wyjazdu, księdzu Stanisławowi – proboszczowi Wąglikowic za udostępnienie ośrodka, Panu Przemkowi i Robertowi za załadunek i transport naszych rowerów, oraz naszym wakacyjnym ciociom i wujkom:  ks. Michałowi , Pani Hani i Beacie oraz  panu Krzysztofowi, Dziękujemy! Już dziś zapisujemy się na kolejną wyprawę.