STOWARZYSZENIA » SZKOLNE KOŁO CARITAS » *** 2017 *** » WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM ROZPOCZĘTE!

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozpoczęte!

Tradycyjnie na toruńskim lodowisku Tor-Tor w dniu 1 grudnia z udziałem prawie 3000 uczestników zapłonęła ogromna wigilijna świeca, inaugurując 24 Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Wśród rzeszy wolontariuszy nie mogło zabrakłaś nas, 36 osobowej grupy uczniów  naszej szkoły. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało „Miłosierdzie jest jedno”.  Poznawaliśmy , że dotyczy ono dbania o bezpieczeństwo, odpowiedzialności za siebie i innych oraz ofiarności.

Wprowadzając słowo w czyn  przywieźliśmy dla podopiecznych Toruńskiego Centrum Caritas zakupione przez nas zabawki. W zamian otrzymaliśmy  wiele radości i niezwykłą zabawę . Wyjeżdżaliśmy z poczuciem satysfakcji przekonani, że warto się dzielić , gdyż  więcej radości jest   w dawaniu niż w braniu.

Szkolne Koła Caritas