OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.11.2021

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Adwent: Rozpoczynamy czas adwentu. W pierwszym okresie do 16 grudnia adwent zaprasza do spojrzenia na perspektywę powtórnego przyjścia Pana Jezusa na ziemię u kresu dziejów i ujawnienia pełni owoców odkupienia. Jest czasem świętowania odkupienia już dokonanego, lecz jeszcze nie w pełni ujawnionego. Ta perspektywa pozwala przeżywać swoje życie jako oczekiwanie na spotkanie z Panem.
  2. Nabożeństwa adwentowe: Roraty –  dla dorosłych codziennie o 6.00 rano.
  3. Roraty dla dzieci: Dzieci zapraszamy na Msze św. roratne we poniedziałki i czwartki o godzinie 18.00.
  4. Nowy Rok Duszpasterski: Wraz z adwentem rozpoczynamy nowy rok duszpasterski. Jego motto brzmi: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W dalszym ciągu jesteśmy zaproszeni do pogłębienia życia Eucharystią. W tym roku będziemy próbowali głębiej zastanawiać się nad świętowaniem niedzieli – serca tygodnia każdego wierzącego.
  5. Pierwszy piątek i pierwsza sobota: W rozpoczynającym się tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca, w tych dniach kapłani udadzą się do chorych. Ks. Proboszcz w I piątek od godz. 9.00. Ks. Arkadiusz w I sobotę od godz. 8.00.  W piątek  spowiedź od 15.30.
  6. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: środa godz. 17.30,
  • Adoracja w intencji powołań: czwartek, od  godz. 7.30 do Mszy św. wieczornej,
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia I piątek godz. 15.00
  • Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca: po Mszy św. o godz. 7.00,
  1. Opłatki  i świece na stół wigilijny: Dzisiaj po każdej Mszy św. ma miejsce błogosławieństwo opłatków i świec na stół wigilijny.
  2.  „Niedziela”: W zakrystii jest do nabycia nowy numer tygodnika „Niedziela”. Od przyszłego tygodnia gazeta będzie kosztować 8 złotych.
  3. Za tydzień zbiórka do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
  4. Adwentowe Dni Skupienia dla Mężczyzn: Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Toruńskiej zaprasza na Adwentowe Dni Skupienia dla Mężczyzn w poniedziałek, 29 listopada w parafii św. Maksymiliana Kolbego. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

W minionym tygodniu odeszli do Pana: ś. p. Marzanna Linetty i Barbara Górna. Wieczny odpoczynek......