SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

STOWARZYSZENIA » SZKOLNE KOŁO CARITAS » *** 2014 *** » SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

„ Wierzę w Syna Bożego” główna myśl tegorocznego roku duszpasterskiego stała się tematem Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych, które w dniach 13- 16 kwietnia 2014 r. przeprowadził w naszej parafii Ojciec Bazyli Cendrowicz- paulin. Podczas spotkań w kościele dzieci mogły pogłębić podstawowe prawdy związane z naszą wiarą , przyjąć sakrament pokuty i po raz kolejny rozpocząć prawdziwą przygodę kroczenia za Jezusem. Zajęcia w szkole: droga krzyżowa w szkolnej scenerii, pantomimy przygotowane przez uczniów Szkolnego Koła Caritas, przynoszenie pod krzyż Chrystusa naszych słabości i grzechów to kolejna szansa odnowienia naszej , często zaniedbanej więzi z Chrystusem i solidne przygotowanie do przeżycie Świętego Triduum Paschalnego.