STOWARZYSZENIA » SZKOLNE KOŁO CARITAS » *** 2015 *** » SZKOLNE JASEŁKA

Szkolne jasełka

Klasowe wigilie, kolędy, życzenia wypełniały ostatni przedświąteczny dzień w naszej szkole. Nie mogło także w tym dniu zabraknąć jasełek.  Mali aktorzy w humorystyczny sposób przedstawiali historię narodzin  Syna Bożego.   Trochę nieśmiały anioł , Maryja na osiołku ( oj ,nie miał Damian łatwo, oj nie miał) , lekko zagubieni pasterze i królowie zjawiający się na hulajnogach  i deskorolkach rozdający widzom słodycze zatroszczyli się,  aby na twarzach dzieci  pojawił się świąteczny uśmiech.  Nie byłoby niezwykłego  nastroju,  gdyby nie świąteczny chór z wielkimi sercami do śpiewu pod batutą pani Magdaleny Mytlewskiej.  W zimową betlejemską scenerię przeniosła nas anielska dekoracja  wykonana przez panią Mariolę Orzechowską .
Dziękujemy uczniom za wytrwałość i sumienne uczestnictwo w przygotowaniach tego spektaklu oraz wyśmienitą  grę aktorską , rodzicom zaś za wyczarowanie  strojów. Dziękujemy

Justyna Bąkowska i Krzysztof Dębiński