DOMOWY KOŚCIÓŁ

STOWARZYSZENIA » DOMOWY KOŚCIÓŁ

na rekolekcjach

Domowy Kościół jest Ruchem przeznaczonym dla małżonków, którzy pragną pogłębiać relacje między sobą, podnosić jakość życia małżeńskiego i rodzinnego, a także być w coraz większej bliskości z Bogiem.

W naszej parafii tworzymy krąg, który jest częścią ogólnopolskiego Ruchu Domowego Kościoła. Działamy w ramach Ruchu Światło – Życie. Naszym celem jest otwarcie się na siebie i innych oraz zrozumienie czym jest miłość małżeńska, jak można ją przeżywać, jak pokonywać codzienne trudy i pokusy, aby żyjąc w małżeństwie osiągnąć świętość.

Spotykamy się raz w miesiącu. Dzielimy się wtedy swoimi doświadczeniami, pomagamy sobie w problemach małżeńskich i rodzinnych, modlimy się, a także formujemy. Pomiędzy spotkaniami pracujemy nad naszą osobowością i relacjami. Choć jesteśmy Ruchem świeckich, nad kręgiem czuwa ksiądz Adam Lis, który zawsze jest z nami obecny.

Ponadto mamy okazję uczestnictwa w rekolekcjach organizowanych w całym kraju. Ich tematykę, miejsce i termin można dopasować do swoich potrzeb i możliwości. Pomagają nam one wzrastać w naszej miłości do Boga, współmałżonka i dzieci, dopełniają formację comiesięcznych spotkań, a także przyczyniają się do zawierania nowych znajomości. W rekolekcjach uczestniczą bowiem małżeństwa z kręgów Domowego Kościoła ze wszystkich zakątków Polski.

Oprócz comiesięcznych spotkań i rekolekcji lubimy integrować się również w inny sposób, na przykład podczas wspólnych wycieczek rowerowych, spływów kajakowych czy śpiewaniu kolęd.

Wszystkim małżonkom, którym nie wystarcza cotygodniowa obecność na eucharystii, którym leży na sercu pogłębianie relacji między sobą i swoimi dziećmi, którzy chcą pracować nad swoimi wadami, zachęcamy do bliższego zainteresowania się tym co robimy.

Skontaktuj się z nami:

1.    Ks. Adam Lis: lis.adam.787@gmail.com