BIURO PARAFIALNE CZYNNE:PONIEDZIAŁKI, ŚRODY I PIĄTKI PO MSZY WIECZORNEJ 19.00-19.30. UWAGA!!! Godziny pracy biura mogą ulec zmianie, na bieżący tydzień godziny pracy sprawdzamy w ogłoszeniach duszpasterskich wywieszonych w kruchcie lub na stronie Parafii w Internecie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.09.2023

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. Bóg nie postępuje z nami wg naszych grzechów. Ta świadomość daje pokój serca, ale także zobowiązuje do tego, byśmy sami uczyli się przebaczać.
  2. Dziś mija 84-ta rocznica najazdu Związku Sowieckiego na Polskę (1939), jest to Dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie.
  3. Dzisiaj spotkania po Mszy o godz. 12.00 dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej - spotkanie w kościele; o godz. 16.00 spotkanie dla Żywego Różańca - spotkanie w salce parafialnej.
  4. W wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla katechetów na plebanii.
  5. W środę Nowenna do MBNP o 17.30.
  6. Wczoraj Ks.  Proboszcz w imieniu naszej parafii uczestniczył we Mszy świętej w Łopatkach na miejscu straceń z jesieni 1939 roku, to tzw. "zbrodnia Pomorska". W tym miejscu zamordowano wielu Kowalewian i mieszkańców naszej gminy. Może warto wybrać się indywidualnie w takie miejsce,  aby pamiętać tamte wydarzenia i ofiarę życia naszych przodków.
  7. Od niedzieli 1 października przeżywać będziemy odnowienie misji świętych.

Do wieczności odeszła ś. p. : Sypek Marianna

Wieczny odpoczynek.......