OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 16.05.2021

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Wniebowstąpienie Pańskie: Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia, Pańskiego. W przyszłą niedzielę, 23 maja będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to ostatni dzień okresu wielkanocnego. Za tydzień uroczystość I Komunii świętej. Przyjęcie odbędzie się na Mszach o godz. 10.30; 12.00 i 13.30. Te Msze są tylko dla dzieci i ich rodzin; pozostałych wiernych prosimy o wybranie innych godzin Mszy świętych.
  2. I Komunia - spowiedź dla dzieci i ich rodziców w sobotę 22.05 z podziałem na grupy: IIIA o godz. 8.00; IIIB o godz. 8.45; IIIC o godz. 9.30.
  3. Uwaga klasa IIIC zmiana godziny próby w piątek 21.05, próba będzie o godz. 16.40 zamiast o godz. 16.00. Zmiana godziny wynika ze ślubu w tym dniu.
  4. Obowiązek Komunii św. w okresie wielkanocnym: Trzecie przykazanie kościelne zobowiązuje do przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym („Przynajmniej raz w, roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą"). Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej (w tym roku 17.02.2021) do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku 30.05.2021).
  5. Nabożeństwa majowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 18.00 w plenerze; dzisiaj Bielsk przy figurze św. Antoniego, za tydzień Sierakowo przy remizie.
  6. Jan Paweł II: Przypominamy, że 18 maja przypada 101. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. O tej uroczystości przypomni nam wystawa pokonkursowa prac plastycznych dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej.
  1. Peregrynacja obrazu. W dniach 4 i 5 czerwca nasza Parafię nawiedzi obraz Świętej Rodziny, już teraz informujemy że nastąpi w tych dniach zmiana odprawianych Mszy świętych. Śledźmy ogłoszenia.
  2. Podziękowania dla Państwa Leśniak, Chełkowskich, Olszewskich, Pawła Lewandowskiego, Kwiaciarnia Lawenda.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

ś. p. Alozy Branicki i Wojciech Wiśniewski

Wieczny odpoczynek .............. .