OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.11.2022

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Adwent: Rozpoczynamy czas adwentu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach adwentowych. Roraty – codziennie o 6.00 rano. Nie ma Mszy o godz. 7.00. Intencje zamówione na  Mszę o godz. 7.00 są przeniesione  na godz. 6.00. Mamy wolne intencje na godz. 6.00. Roraty dla dzieci: Dzieci zapraszamy na Msze św. roratne we poniedziałki i czwartki o godzinie 18.00.
  2. Nowy Rok Duszpasterski: Wraz z adwentem rozpoczynamy nowy rok duszpasterski. Jego motto brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
  3. Opłatki na stół wigilijny: Dzisiaj po każdej Mszy św. ma miejsce błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia przy zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.
  4. Świece Caritas: Przy zakrystii są także do nabycia świece Caritas na świąteczny stół (w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom). Świece są w cenie 10 zł (małe) i 20 zł (duże).
  5. Świąteczna akcja Caritas naszej Parafii: "Światełko dla Ukrainy". Panie z naszego Caritasu w trakcie warsztatów w piątek wykonały wspaniałe wianki adwentowe. Będziemy je sprzedawali po Mszach od godz. 8.15 do wyczerpania zapasów. Cena minimalna to 35 złotych. Dochód zostanie przekazany na zakup agregatu prądotwórczego dla Ukrainy. Wianki do nabycia  w kaplicy bocznej.

Mimo że wianki zostaną sprzedane to w tę akcję będzie mógł się włączyć każdy; można na ten cel złożyć ofiarę pieniężna przez okres do 4 niedzieli adwentu czyli do 18.12. Ofiary na ten cel składamy do skarbonki-świecznika modlitewnego przy wieńcu adwentowym( tu składamy bilon), banknoty prosimy wrzucać do skrzynki św. Antoniego. Kto pamięta lata  80-te , ten wie co to 20 stopień zasilania, w Ukrainie ludzie nie maja prądu po kilka dni, proszę o ofiarność. Mam nadzieję że uda się zakup przynajmniej 1 agregat ( cena takiego porządnego to 3.000,00PLN).

1. Niektóre nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy: środa o godz. 17.30,
  • Adoracja w intencji powołań: czwartek,  po Mszy o godz. 6.00. do Mszy św. wieczornej,
  • Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca: po Mszy św. o godz. 6.00,
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia I piątek godz. 15.00,
  • Okazja do spowiedzi I piątek od 15.30 do 16.00
  1. Odwiedzin chorych: W rozpoczynającym się tygodniu przypadają I-wsze dni miesiąca, w tych dniach kapłani udadzą się do chorych. Ks. Proboszcz w I piątek od 9.00 a Ks. Arkadiusz w sobotę od 7.30
  2. Bierzmowanie. Młodzież naszej Parafii przyjmie sakrament bierzmowania w dniu odpustu św. Mikołaja. Próby 28.11,1.12,3.12, godz. 19.00; 5.12 godz.19.30; spowiedź 4.12 godz. 16.00.
  3. Podziękowania: Pan Edward Oleś, Michał Czerwiński, Pani Małgorzata Lenczewska, Państwo Chwiećko i Brzustewicz, Krajewscy, Kwiaciarnia Lawenda. Bóg zapłać!
  4.  Za tydzień kolekta budowlana.