2017 » WYCIECZKA DO LUBAWY

WYCIECZKA DO LUBAWY

Dnia 3 lipca 2017 roku dwudziestoczteroosobowa grupa ministrantów naszej parafii oraz młodzieży zrzeszonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży wyruszyła na 5 dniową wakacyjną wyprawę do Lubawy. Bure niebo i nijaka pogoda w momencie wyjazdu nie zapowiadały  wspaniałego czasu. Jeszcze tego samego dnia wszyscy przekonali się jak dobry jest Pan. Towarzystwo okazało się wyborne, a kierownik podróży wyjątkowy.

Ksiądz Proboszcz, mentor eskapady w towarzystwie księdza Marka uznali, że nikt nie będzie się nudził , a korzyści krajoznawcze będą nadzwyczajne. Wyruszaliśmy z Lubawy. Tam też nocowaliśmy w internacie tutejszego zespołu szkół. Odwiedziliśmy skansen w Olsztynku, usłyszeliśmy historię kościoła w Nowym Mieście Lubawskim, wspinaliśmy się na górę, by podziwiać ruiny zamku w Kurzętniku, poznawaliśmy strategię bitwy polsko-krzyżackiej na polach Grunwaldu, usłyszeliśmy koncert organowy w Świętej Lipce, popłynęliśmy Kanałem Elbląskim, gdzie zachwycaliśmy się mechanizmami działających tam śluz, pokłoniliśmy się Maryi w Gietrzwałdzie w 140 rocznicę jej objawień, obejrzeliśmy seans w Olsztyńskim Planetarium. Zwieńczeniem wyjazdu była piesza pielgrzymka do Matki Boskiej Lipskiej. W centrum każdego dnia była Eucharystia, która codziennie odbywała się w różnych sanktuariach maryjnych. Wieczorami był czas na wspólną zabawę i integrację. W tym czasie graliśmy w piłkę nożną i siatkową, urządzaliśmy rozgrywki w bule, badmintona oraz gry planszowe. Nasze ciało wzmacniały przepyszne obiadki w przeróżnych miejscach, które wynajdywali dla nas nasi księża. Nadmienić należy, że jedliśmy także w restauracji po kuchennych rewolucjach Magdy Gessler w Kętrzynie.

Dziękujemy za ten czas naszym kapłanom. Wyrażamy wdzięczność za wytyczanie nam tego wakacyjnego szlaku. Bóg zapłać. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę.