STOWARZYSZENIA » SZKOLNE KOŁO CARITAS » *** 2015 *** » WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM ROZPOCZĘTE!

WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM ROZPOCZĘTE!

Wielu z nas spożywa wieczerzę wigilijną przy blasku świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła  w inauguracji tego dzieła, które miało miejsce 27 listopada na lodowisku Tor-Tor. Tego dnia już po raz 22 rozpalono ogromną świecę symbolizującą naszą solidarność z potrzebującymi w obecności biskupa Andrzeja Suskiego oraz prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. W czasie tego wydarzenia podziwialiśmy pokazy łyżwiarzy oraz młodych hokeistów, wysłuchaliśmy koncertu scholi „Promyki Maryi”, a także uczyliśmy się Hymnu Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 roku oraz mogliśmy uczestniczyć w tańcach lednickich. Zostaliśmy obdarowani niespodziankami, a i my zawieźliśmy do Toruńskiego Caritas zabawkę. Wróciliśmy przepełnieni radością budowania wspólnoty z innymi wolontariuszami.
   Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie zakupili tej świecy, aby rozważyli jej nabycie. Może dzięki Tobie, ktoś będzie uczestniczył w wakacyjnym obozie.