STOWARZYSZENIA » SZKOLNE KOŁO CARITAS » *** 2016 *** » WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM ROZPOCZĘTE!

WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM ROZPOCZĘTE!

Na Toruńskim Lodowisku Tor-Tor, 29 listopada 2016 roku odbyła się tegoroczna Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowana przez Caritas Diecezji Toruńskiej. Na tej uroczystości nie zabrakło Szkolnego Koła Caritas oraz grupy chętnych uczniów naszej szkoły, którzy byli świadkami zapalenia świecy wigilijnej. Wydarzenie to, rozpoczęło charytatywne akcje świąteczne, a wśród nich sprzedaż świec, które tradycyjnie palą się na naszych świątecznych stołach. W czasie tego spotkania odbyło się podsumowanie akcji „Warto być bohaterem”, w której również brali udział nasi uczniowie. Następnie zgromadzeni na Toruńskim Tor- Torze  obejrzeli pokazy młodych łyżwiarzy i hokeistów. Rozpoczynający się Adwent był okazją do ofiarowania zabawek dla podopiecznych Toruńskiego Centrun Caritas. Teraz przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia ucząc się obdarowywania innych.