STOWARZYSZENIA » SZKOLNE KOŁO CARITAS » *** 2015 *** » SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” - pod hasłem nowego roku duszpasterskiego rozpoczęliśmy tegoroczne  Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Ksiądz Roman podczas nauk rekolekcyjnych przybliżył nam obraz Boga jako kochającego Ojca. Zachęcał do osobistego z Nim spotkania, dobrego rachunku sumienia, szczerej spowiedzi a w konsekwencji życia z sercem pełnym miłości i pokoju.
W szkole,  podczas zajęć Ksiądz Adam przypomniał nam, że Bóg tak nas kocha, że dał nam w prezencie cały świat i Swojego Syna. Uczniowie klasy trzeciej w przedstawieniu o miłosiernym ojcu zachęcili nas, abyśmy zawsze przychodzili do Boga, powierzali mu swoje sprawy, nawet wtedy,  gdy jesteśmy od Niego daleko, On na nas czeka. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas w kilku pantomimach przypomnieli nam,  dlaczego Bóg dał nam ręce i co możemy nimi zrobić.  Uświadomili , co czyni w nas grzech i zachęcili do przyjęcia zbawienia,  które przynosi Jezus. I tak upłynął nam czas przygotowujący nas do Świętego Triduum Paschalnego.

Justyna Bąkowska

Krzysztof  Dębiński