STOWARZYSZENIA » SZKOLNE KOŁO CARITAS » *** 2015 *** » Hej kolęda, kolęda!

Hej kolęda, kolęda!

Kolędnicy to prastary zwyczaj kultywowany w niektórych zakątkach naszego kraju. W naszym miasteczku już po raz dziesiąty wyruszyli kolędnicy, tym razem w poświąteczny wtorek 29 grudnia 2015 roku. Tradycyjnie odwiedzili instytucje i  urzędy naszej miejscowości. W tym roku uczniowie Szkolnego Koła Cartitas włączyli się w projekt „Kolędnicy Misyjni” w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Tegoroczna akcja miała pozyskać środki na edukację i opiekę zdrowotną dzieci i młodzieży na Madagaskarze. [O projekcie można przeczytać na stronie: dzieciom-misji.missio.org.pl.] Zebraliśmy 182,02 złote.  Pragniemy  serdecznie podziękować za miłe przyjęcie i złożone ofiary. Dziękujemy! Do zobaczenia za rok!